568
1 CALVIN, Jean : "Opera omnia theologica in septem tomos digesta. Tomus primus : Commentarios in qui
1 CALVIN, Jean : "Opera omnia theologica in septem tomos digesta. Tomus primus : Commentarios in quinque libros Mosis complectens. Genesis feorsim : reliqui quatuor in formam Harmoniae sunt digesti; cum triplici indice : quorum primum geneseos : alter, quatuor librorum in forman Harmoniae dispositorum res notabiliores; tertius, singulorum Harmoniae capitum versiculos sparsim explicatos continet. Ejusdem Calvini in librum Iosue commentaris. Relié avec : Iohannis Calvini in librum Iobi conciones. Ab ipsus concionantis ore fideliter excerptae ac sapius antea gallicé, nunc vero primum Latine edita. Adiecto duplici indice : uno locorum Scripturae, qui hic citantur atque explicantur : altero praecipuoram doctrinae capitum, rerumque magis insignium. Cum praefatione Theodori Bezae." Genève, Jean Vignon et Pierre et Jacob Chouet,1617 puis Genève, Héritiers d'Eustache Vignon, 1593. 2 tomes en 1 très gros volume in-folio (épaisseur 12 cm).
Bonne reliure d'époque peau de truie estampée à froid, et montée sur étais de bois, dos à nerfs, étiquette de titre manuscrite (quelques pages uniformément jaunies; piqûres dans les marges). Impression en 2 colonnes./- Commentaires de la Genèse, Exode, Nombres, Josué. 1506 colonnes + 112 pages + 33 pages d'index et 19 feuilles de préface non chiffrées, portrait de Calvin au titre, carte du Paradis hors-texte./- Livre de Job : 764 pages + 17 feuilles de préface et tables non paginées. A la fin "Le livre de Job" traduit et annoté par Jean Diodati, 44 pages./[Ce second volume a été réimprimé tel quel pour former le tome II, seconde partie, des oeuvres théologiques de Calvin en 7 volumes parues en 1717].