569
1 CALVIN, Jean : "Operum omnium theologicorum Tomus septimus : continens tractatus theologicos omnes
1 CALVIN, Jean : "Operum omnium theologicorum Tomus septimus : continens tractatus theologicos omnes, in unum volumen certis classibus cogestos / quorum aliqui nec latine nec gallice prius editi fuerunt. Postrema editio, emendatior, cui accesserunt ejusdem Calvini in libros Senecae de Clementia Commentarii, cum indice rerum praecipuarum locupletissimo." Genève, Jean Vignon et Pierre et Jacob Chouet,1617, 2 tomes en 1 gros volume in-folio.
Médiocre reliure carton bleu marbré, titre manuscrit au dos, 864 + 66 pages + 9 feuilles de préface non chiffrées (page de titre coupée sur 2 cm en bas et remontée, sans manque de texte). /Forme le tome 7 des oeuvres complètes de Calvin éditées au début du XVIIe siècle.